Type to search

POLITIKA SPRÁVY

MIMORIADNE: Fico bol Kočnerov šéf! TU je dôkaz

 

Podľa komunikácie Mariana Kočnera a Norberta Bödöra cez Threemu bol Bödör v kontakte s Robertom Ficom aj Robertom Kaliňákom.  

 

Toto nie je novinárske hodnotenie, takto analyzuje komunikáciu Mariana Kočnera a Norberta Bödöra cez šifrovanú aplikáciu Threema policajný vyšetrovateľ v oficiálnej správe: „Je zrejmé, že Kočner koná spoločne s Norbertom Bödörom v prospech politickej strany Smer. Podľa komunikácie je ochotný vždy pomáhať Robertovi Ficovi, je mu verný, obetuje sa pre Smer, navrhuje a podniká kroky na to, aby sa strana Smer udržala pri moci, a to aj za vlastné peniaze, ako napríklad ovplyvňovanie verejnej mienky prostredníctvom médií, snaha o ovplyvňovanie rôznych politických postov, k čomu mu napríklad slúžili aj informácie, ktoré dokázal získať ešte pred ich medializáciou.“

 

Polícia však vedela, prečo to píše. Pre Kočnera a Bödöra bol Fico šéf, tak ho volali vo svojich správach cez aplikáciu Threema. Prezývky a skratky používali aj pri iných osobách.

 

„Zapadlo to do toho, že na GP niekoho majú. Tak asi nakoniec to bude Jarík. J…m na to. Treba sa odsťahovať. Lebo ak je to tak a začínam tomu veriť, tak nás všetkých šéf dovedie do záhuby,“ písal Kočner.

 

Funkcia generálneho prokurátora bola pre Kočnera kľúčová. Odkedy na prokuratúre nebol Kočnerov priateľ Dobroslav Trnka, nevedel vo vedení nič vybaviť. Odstavenie „Dobroša“ ako Trnku volal, ale aj Štefana Harabina, považoval Kočner za najväčšie šéfove chyby.

Tieto chyby zanalyzoval Kočner v dlhšej správe Bödörovi. Takú istú správu poslal aj Alene Zsuzsovej. Z tejto komunikácie je zrejmé, koho Kočner v komunikácii s Bödörom označoval za šéfa – namiesto šéfove chyby totiž už Zsuzsovej napísal Ficove chyby.

 

(O tom, že šéfom je v správach Robert Fico, svedčí aj ďalšia komunikácia z 25. januára 2018. Bödör sa pýtal Kočnera, kto má blízko k šéfke Ústavného súdu Ivette Macejkovej)

“Šéf,” odpovedal Kočner.

“Aký šéf?” pýtal sa Bödör.

“Náš. RF,” odpovedal Kočner a dodal: “A potom Gašparovič. A najlepšie jej muž, ale za prachy.”

 

Aj pri rozhovore o Macejkovej Kočner “šéfa” kritizoval: “Inak vždy som bol presvedčený o tom, že šéf s Macejkovou vie hovoriť, len podľa mňa on má problém “niečo vybavovať”. To mal aj Dobroš. On nevedel svojim podriadeným nič “prikázať”. To som vždy vybavoval ja,” napísal Kočner.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak